„TU – NE VIENAS!”

Nemokamos psichologinės pagalbos projektas

Ką verta žinoti apie projektą?

Reaguojant į vis didesnes psichologinių problemų apraiškas Lietuvoje, projektas siekia suburti profesionalius ir pilietiškus psichologus iš įvairių šalių bei sukurti vieningą internetinę erdvę, kurioje kiekvienas rastų reikalingą psichologinę ir emocinę pagalbą visose, net ir kasdieninėse, situacijose sau tinkamiausia forma. Taip pat siekiama įgalinti nemokamą profesionalią psichologo pagalbą visiems. „Ypač siekiame padėti tai visuomenės daliai, kuriai šios pagalbos labiausiai reikia, bet iki šiol neturėjo galimybės jos pakankamai gauti“ – teigia projekto iniciatorius M. Brilius.

Kokią pagalbą teikia projektas „Tu – Ne Vienas“?

Šiuo metu projektas dirba teikiant dvi pagalbos formas: į konkrečias problemas orientuotais straipsniais bei, pagalbos linija. Straipsniai (www.tunevienas.lt) yra rašomi psichologų ir suskirstomi į 4 kategorijas, kurios apima depresijos, streso, motyvacijos ir santykių/bendravimo tematikas. Straipsniai rašomi stengiantis atkreipti dėmesį į aprašomos tematikos problemas ir suteikti nuorodų, ką tokioje situacijoje rekomenduojama daryti, kokios pagalbos siekti. Taip tarsi kuriama informacinė bazė. Tuo tarpu, Pagalbos Linija (tunevienas.lt/pagalbos-linija) veikia tarsi virtualus psichologas. Laikomasi, kad tai platforma, kurioje galima anonimiškai užduoti rūpimus klausimus psichologams, gauti atsakymus į tuos klausimus bei paskaityti kitus jau ankščiau kitų vartotojų užduotus klausimus bei ten pateiktus atsakymus. Tokiu būdu kuriama praktinių situacijų bazė.

Kokios dar pagalbos bus galima sulaukti?

Projekto ateities planuose numatoma teikti asmenines konsultacijas, kurių metu su psichologu būtų galima bendrauti ilgiau ir nuosekliau; sukurti internetinę erdvę grupėms, kurioje būtų galima teikti ir sulaukti palaikymo, pasidalinti turima patirtimi ir sulaukti grįžtamojo ryšio iš forumą moderuojančio psichologo; palengvinti prieigą prie Tu- Ne Vienas tinklalapio ir pagalbos linijos, sukuriant galimybę prisijungti naudojantis mobiliąja programėle. „Viso to tikslas – kartu su iniciatyvių psichologų komanda padėti žmonėms spręsti psichologines problemas“ – apibendrina M. Brilius.

Daugiau informacijos galima rasti apsilankius : www.tunevienas.lt

Projekto iniciatorius ir koordinatorius: Matas Brilius,  tel.: +4915772977202, el.paštas: admin@tunevienas.lt

Pranešimą parengė : Odeta Šakėnaitė ir Elena Brilė